• Strona główna

    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
        • Jubileusz 80 lecia LO im. St. Wyspiańskiego

        • 14.01.2026
        • Z niekłamaną ekscytacją ogłaszamy, że w przyszłym roku obchodzić będziemy Jubileusz 80-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Nidzicy – szkoły, która na przestrzeni lat, w przeróżny sposób splatała swoje losy i historię z tysiącami mieszkańców Nidzicy i okolic.

          Chcąc godnie uczcić jubileusz naszej szkoły, już dziś serdecznie zapraszamy na obchody, które zaplanowaliśmy na 2-3 października 2026r.

          Ogłaszając z takim wyprzedzeniem święto naszej sędziwej Jubilatki zapraszamy wszystkich absolwentów i absolwentki, wszystkich emerytowanych nauczycieli i pracowników oraz sympatyków i przyjaciół naszej szkoły do aktywnego włączenia się w przygotowania obchodów.

          Zapraszając wszystkich Państwa do współorganizacji i wsparcia wydarzenia jakim będzie święto naszej szkoły, liczymy, iż zechcecie się podzielić z nami swoimi wspomnieniami, a swoją obecnością zaszczycicie nas w pierwszy weekend października 2026 roku.

          Mile widziane będzie także wsparcie materialne, które pozwoli nam przygotować pamiątkowe emblematy wiążące się z historią szkoły

          Niebawem w tym miejscu oraz na innych kanałach informacyjnych związanych ze szkołą podamy szczegóły organizacji obchodów, np.: harmonogram , formularz rejestracyjny i inne nowinki związane z procesem przygotowawczym.

          Szanowni Państwo – dołączcie do nas – wspólnie zorganizujmy wyjątkowe wydarzenie które zapadnie w pamięci nas wszystkich …przynamniej do kolejnego jubileuszu 

          Bogdan Malinowski

          Dyrektor (absolwent) ZSO w Nidzicy

           

          wydarzenie na FB kliknij

          strona na FB 80 lecie LO kliknij

           

        • Informacja organizacyjna Ogólnopolskich Spotkań z Kulturą Francuską 2026

        • 01.12.2025
        • Informacja organizacyjna

          Ogólnopolskich Spotkań z Kulturą Francuską

          Nidzica – 14 marca 2026r.

                          Szanowni Państwo miło nam zakomunikować iż , wiosną 2026r. po raz  kolejny mamy przyjemność zaprosić Państwa na Ogólnopolskie Spotkania z Kulturą Francuską.

                      Spotkania podobnie jak wcześniej będą rozgrywane w dwóch kategoriach Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Francuskiej oraz Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Francuskiej.

                      Konkurs recytatorski będzie odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych - szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe (w przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń konkurs rozegrany zostanie w formule open)

          Konkurs piosenki będzie odbywał się w formule open bez podziału na kategorie wiekowe.

                      W bieżącym roku szkolnym  Ogólnopolskie Spotkania z Kulturą Francuską planowane są na dzień 14 marca 2026r. ( sobota) od ok godz. 9.00   i jak dotychczas cała impreza odbywać się będzie w murach nidzickiego zamku.

          Na zgłoszenia ( na podstawie załączonych regulaminów) czekamy do końca stycznia 2026r.

          Zgłoszenia można przesyłać  drogą listowną na adres:

          Zespół Szkół Ogólnokształcących

          13-100 Nidzica, ul. Jagiełły 1

          lub drogą elektroniczną na adres lo_nidzica@poczta.onet.pl

                      Serdecznie zapraszamy do udziału gwarantując jak dotychczas doskonałą atmosferę ,  atrakcyjne nagrody i niezapomniane wrażenia :) .

           

          Regulamin --> pobierz

                                                                                                                              Bogdan Malinowski

          dyrektor ZSO w Nidzicy

        • Zadania realizowane z budżetu państwa

        • 27.05.2025
        • Powiat Nidzicki  otrzymał dotację celową na realizację zadania pod nazwą „Prowadzenie i utworzenie klasy realizującej program o profilu cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne w latach szkolnych 2024/2025 oraz 2025/2026 w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy”.
          Zadanie dofinansowano ze środków budżetu państwa, program: CYBER.MIL z klasą Dofinansowanie – 72 840,00 zł
          Całkowita wartość zadania – 91 050,00 zł

          Opis zadania: dotacja udzielona została w związku z kontynuacją udziału Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy w realizacji, w formie innowacji pedagogicznej, „Programu CYBER.MIL z klasą” wprowadzonego zarządzeniem nr 59/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 czerwca 2021 r. w sprawie przyjęcia Programu CYBER.MIL z klasą, polegającego na utworzeniu oddziału szkolnego
          realizującego program o profilu cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne.

        • Dziś z dumą i wzruszeniem żegnamy uczniów klas czwartych – pierwszego rocznika, który ukończył naukę w ramach Programu "CYBER.MIL z klasą"!

        • 28.04.2025
        • To wyjątkowy moment – nie tylko dla samych uczniów, ale także dla całej społeczności szkolnej oraz nas jako partnerów społecznych. Przez cztery lata młodzież zdobywała nie tylko wiedzę ogólną, ale również praktyczne umiejętności z zakresu cyberbezpieczeństwa, rozszerzonej informatyki oraz nowoczesnych technologii.

          Program "CYBER.MIL z klasą" to inwestycja w przyszłość – zarówno uczniów, jak i w bezpieczeństwo cyfrowe kraju.

          Gratulujemy Wam wytrwałości, odwagi i pasji!

          Życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym i na dalszej drodze – niech zdobyta wiedza i doświadczenie otwierają przed Wami drzwi do sukcesu!

          I mamy nadzieję, do zobaczenia w strukturach Wojska Obrony Cyberprzestrzeni.

        • Wycieczka na południe Polski 23-25.04 2025

        • 28.04.2025
        • W dniach 23-25 kwietnia uczniowie "nidzickiego dołka" wzięli udział w trzydniowej wycieczce na południe naszego kraju. W ciągu pierwszych dwóch dni spacerowali po ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, zwiedzili Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem, Ojcowski Park Narodowy, zamek Pieskowa Skała oraz ruiny zamku w Ogrodzieńcu. Ostatniego, trzeciego dnia wycieczki bawili się w parku rozrywki Energylandia.

    • Dlaczego my?

      ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W NIDZICY
        • Sympatyczni pracownicy
        • Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
        • Zorientowani na sport
        • W zdrowym ciele, zdrowy duch!
        • Bogata biblioteka
        • Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece
    •  

       

       

      SZKOŁA PERSPEKTYW

      Absolwenci LO im. St. Wyspiańskiego w Nidzicy - dlaczego właśnie liceum na "dołku"?


      REKRUTACJA - OFERTA EDUKACYJNA

      Rekrutacja 2021/2022 - Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego w Nidzicy / ZSO NIDZICA


      DZIEŃ OTWARTY 2019


      DZIEŃ OTWARTY 2017

    • Partnerzy

      Dziękujemy naszym partnerom za współpracę
        • TYTUŁ "BRĄZOWEJ SZKOŁY 2024"

        • Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie nidzickim klasyfikowną w Ogólnopolskim Rankingu Perspktywy 2024 z tytułem Brązowej Szkoły w kategorii Liceów

          Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego zajęło 31 miejsce w rankingu liceów ogólnokształcących "Perspektywy - Licea 2024" w województwie warmińsko-mazurskim.

          Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

          Ranking perspektyw - kliknij

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Nasze media społecznościowe

    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 542646
    • Kalendarz

      • brak danych