• Matura 2019

• 16.04.2019
        • Kalendarz egzaminu maturalnego w terminie głównym

Część pisemna egzaminu maturalnego
          MAJ Godzina 9:00 Godzina 14:00
          6 poniedziałek język polski - pp ① język polski – pr ①
          7 wtorek matematyka – pp język łaciński i kultura antyczna – pp
          język łaciński i kultura antyczna – pr
          8 środa język angielski – pp język angielski – pr
          język kaszubski – pp
          język kaszubski – pr
          języki mniejszości narodowych – pr
          godz. 9:00 – matematyka w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pp)②
          godz. 10:35 – historia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr)②
          godz. 12:10 – geografia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr)②
          godz. 13:45 – biologia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr)②
          godz. 15:20 – chemia w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr)②
          godz. 16:55 – fizyka i astronomia / fizyka w języku obcym dla absolwentów oddziałów dwujęzycznych (pr)②
          ① pp - poziom podstawowy; pr - poziom rozszerzony; dj - poziom dwujęzyczny

② Dodatkowe zadania egzaminacyjne w języku obcym z biologii, chemii, fizyki i astronomii / fizyki, geografii, historii, matematyki mogą rozwiązywać absolwenci oddziałów dwujęzycznych, w których przedmioty te były nauczane w języku obcym nowożytnym.

Część ustna egzaminu maturalnego

od 9 do 22 maja
          (oprócz 12 maja i 19 maja)
          język polski, języki mniejszości narodowych, język łemkowski, język kaszubski Egzamin jest przeprowadzany w szkołach według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących szkolnych zespołów egzaminacyjnych.
          od 6 do 25 maja
          (oprócz 12 maja i 19 maja)
          języki obce nowożytne

Termin ogłaszania wyników egzaminu maturalnego – 4 lipca 2019 r.
          Termin przekazania szkołom świadectw, aneksów i informacji o wynikach – 4 lipca 2019 r.
          Termin wydania zdającym świadectw, aneksów i informacji o wynikach: 4 lipca 2019 r.)

• Ogólnopolskie Spotkania z Kulturą Francuską / 03 04 2019 /

• 16.04.2019
        • Po raz 35 nidzicki zamek rozbrzmiewał językiem francuskim, a to za sprawą imprezy organizowanej od ponad 30 lat przez Zespół Szkół Ogólnokształcących przy współudziale NOK-u.

Niegdysiejszy Festiwal Prozy Poezji i Piosenki Francuskiej od dwóch lat zmienia formułę z regionalnego na ogólnopolski i obecnie odbywa się pod nazwą Ogólnopolskich Spotkań z Kulturą Francuską.

Nie zmienia się jedno - króluje język francuski ze swoją lekkością i melodyjnością. Młodzież szkół podstawowych i średnich prezentuje swoje umiejętności oratorsko - wokalne, realizując swoje pasje i zainteresowania.

W tym roku do Nidzicy przyjechali uczniowie z Gdyni, Gdańska, Suwałk, Bartoszyc, Olecka, Ełku, Nowego Miasta Lubawskiego, Olsztyna no i oczywiście z Nidzicy - aby poddać się ocenie międzynarodowego jury w dwóch konkursach - konkursie prozy i poezji oraz konkursie piosenki.

Jur,y jak zawsze, oceniało umiejętności językowe , ekspresję czy skalę trudności utworu.

W wydarzeniu udział wzięli: wicestarosta Paweł Przybyłek, skarbnik powiatu Renata Mróz, przewodniczący powiatowej komisji oświaty Ryszard Kumelski, kierownik Wydziału Oświaty, Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Jolanta Tymińska, dyrektor Nidzickiego Ośrodka Kultury i wiceprzewodniczący rady powiatu Paweł Bukowski, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście.

W konkursie prozy i poezji w szranki stanęło 15 uczestników, w konkursie piosenki mogliśmy usłyszeć 19 wykonawców.

W kategorii szkół podstawowych (oraz III klas gimnazjum) wyniki przedstawiały się następująco:
          I miejsce - Maria Dylewicz (École Française de Gdynia)
          II miejsce - Maksymilian Lisiecki (École Française de Gdynia)
          III miejsce - Katarzyna Gwizdała (Gimnazjum przy ZSO w Nidzicy)
          wyróżnienie - Agata Zając (SP nr 26 w Gdyni)

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
          I miejsce - Joanna Michalak (XI Olsztyn)
          II miejsce - Jan Bielasty (LO Nidzica)
          III miejsce - Jakub Amelian (LO Suwałki)
          wyróżnienie - Adrianna Maria Czereszewska (LO Olecko)

W konkursie piosenki:
          I miejsce - Zofia Chodorowska (XII LO Olsztyn)
          II miejsce - Karolina Magnuszewska ( XX LO Gdańsk)
          III miejsce - Jakub Malinowski (LO Nidzica)
          wyróżnienie - Aleksandra Obrębska ( LO Nidzica), Kinga Płotka (ZS w Nowym Mieście Lubawskim)

Nagrodę Publiczności zdobył uczeń LO im. Wyspiańskiego w Nidzicy - Jakub Malinowski.

galeria zdjęć na FB ZSO ---> link

Ogólnopolskie Spotkania z Kulturą Francuską / 03 04 2019 / - Obrazek 1