• Aktualności

   Co nowego w szkole?
    • Międzynarodowa działalność Nidzickiego ZSO!

    • 15.02.2019
    •  

     W listopadzie oraz w styczniu miały miejsce kolejne odsłony projektów Erasmus+: FITS oraz ELS, których koordynatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących.

     Tytuł listopadowego spotkania sportowego projektu FITS w bułgarskiej Wracie, to: Let's Dance! Uczniowie Nidzickiego “dołka” wraz z młodzieżą z krajów partnerskich, Słowacji i Bułgarii, uczyli się cheerleadingu, a także elementów tańca współczesnego i zumby. Zajęcia prowadzone były pod okiem profesjonalistów w lokalnym Centrum Tańca. Oprócz codziennych zajęć tanecznych, uczniowie poznawali historię tańca, a także historię I kulturę bułgarskiego partnera. Tak, więc, brali udział, min w wycieczkach z przewodnikiem po Regionalnym Historycznym Muzeum Wracy; zwiedzili stolicę kraju, Sofię, a w niej jeden z największych kościołów – Sobór Świętego Aleksandra Newskiego, najstarszy budynek w Sofi – Rotundę Świętego Jerzego, Teatr Narodowy Ivana Vazova i wiele innych ciekawych miejsc. Dodatkowo, jako że projekt FITS ma pomagać w eliminacji wykluczenia społecznego uczniów, nauczyciele mieli okazję odwiedzić Lokalne Centrum Rehabilitacji, poznać jego pracowników I codzienne funkcjonowanie. Przedostatniego popołudnia, tuż po warsztatach tanecznych, uczestnicy spotkania udali się do Jaskini Lodowej, niezwykle malowniczej groty położonej w północno-zachodniej części Gór Bałkańskich, około 15 km od miasta Wraca. Jaskinia ta zaoferowała gościom 320 metrowa trasę turystyczna, a także, z uwagi na doskonałą akustykę i niezwykły lodowy wystrój, Pokaz Muzyki, Światła i Wody.

     Ostatniego dnia wszyscy uczniowie projektowi zaprezentowali nauczycielom i zaproszonym gościom, min lokalnym władzom, czego nauczyli się przez ostatni tydzień. Ich układ taneczny z elementami zarówno tańca współczesnego, jak i, przede wszystkim, cheerleadingu, zebrał owacje na stojąco!!

     Międzynarodowa działalność Nidzickiego ZSO! - Obrazek 1

     Międzynarodowa działalność Nidzickiego ZSO! - Obrazek 2

     W styczniu natomiast Nidziccy uczestnicy projektu ELS spotkali się z młodzieżą ze szkół partnerskich: Grecji, Włoch, Litwy oraz Słowacji, w Słowackiej Żylinie. Jako że projekt ELS zakłada nauczanie i rozwijanie podstawowych umiejętności życiowych, tytuł tego spotkania projektowego brzmiał: Bankowość i zarządzanie budżetem domowym. Pierwszego dnia pan Tomas Hanus, doradca finansowy i prezes firmy NRF, zajmującej się zarządzaniem i doradztwem finansowym, poprowadził seminarium, w którym przedstawił różne typy narzędzi finansowych oraz omówił ich wady i zalety. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których w mieszanych, międzynarodowych grupach wdrażali poznane właśnie informacje w życie, obliczając między innymi stawki oprocentowania różnego rodzaju produktów finansowych banków z wielu krajów. Następnie uczestnicy projektu z poszczególnych państw zaprezentowali wszystkim wybrane aspekty ekonomii swojego kraju, po czym młodzi ludzie wzięli udział w warsztatach, podczas których użyli świeżo uzyskanej wiedzy do porównywania ze sobą różnych elementów tego zagadnienia. Drugiego dnia uczestnicy spotkania z samego rana ruszyli na całodzienną wycieczkę do stolicy naszych gospodarzy, Bratysławy. Odwiedzili tam Narodowy Bank Słowacji (Národná Banka Slovenska), gdzie zobaczyli jak wyrabiane są banknoty €, usłyszeli historię Strefy Euro oraz dowiedzieli się, czym jest Europejski Bank Centralny. Następnie zwiedzili wraz z przewodnikiem Stare Miasto, Zamek w Bratysławie, średniowieczne mury obronne oraz rynek główny. Kolejny dzień pobytu w Żylinie rozpoczął się wykładem prowadzonym pana Tomasa Hanus, w trakcie którego, przedstawił on uczniom sposoby skutecznego i racjonalnego planowania domowego budżetu oraz możliwości oszczędzania. Następnie uczniowie wykorzystali tę wiedzę w praktyce podczas dwóch warsztatów – w trakcie pierwszego planowali swój przyszły domowy i osobisty budżet, w trakcie drugiego musieli doradzić fikcyjnej osobie jak najskuteczniej zaplanować jej finansowe decyzje. Uczniowie używali do swoich zadań aplikacji mobilnych Padlet i tabletów. Przedostatni dzień spotkania uczestnicy spędzili na poznawaniu kulturowego i historycznego dziedzictwa naszego Słowackiego gospodarza. Dzień rozpoczął się od wycieczki do pięknie położonego miasta Kremnica i zwiedzania Mennicy Kremnica – historycznego ośrodka wydobycia złota na Słowacji i słowackiego mennictwa, który istnieje i działa nieprzerwanie od blisko 700 lat. Na miejscu zaprezentowano proces wytwarzania monet dawniej i dziś. Następnie uczestnicy spotkania pojechali do obiektu z listy światowego dziedzictwa UNESCO - miejscowości Banská Štiavnica, która należy do najstarszych i najbardziej znaczących miast górniczych w Europie i jest. Tam wraz z przewodnikiem zwiedzano historyczną część miasta, a także kopalnię złota i srebra. Ostatni dzień poświęcono podsumowaniu zdobytej wiedzy oraz ceremonii pożegnalnej i rozdania certyfikatów.

     Kolejne spotkania projektowe ELS i FITS odbędą się w naszej Nidzicy. W marcu przyjedzie do nas młodzież z Bułgarii i Słowacji być uczyć się gry w rugby pod nadzorem Rugby Team z Olsztyna, a w kwietniu młodzież z krajów partnerskich projektu ELS będzie uczyć się min. radzenia sobie ze stresem, asertywności, a także dobrych manier!

      

    • ELS - Essential Life Skills w Słowacji / 01.2019 /

    • 15.02.2019
    • ELS - Essential Life Skills

     Nasze międzynarodowe spotkanie projektu “Essential Life Skills” w ramach programu Erasmus+ rozpoczęte!

     ---- Pierwszy dzień (wtorek 08.01.2019r.) rozpoczął się w centrum kulturalnym „Stanica”, gdzie na wstępie powitał nas dyrektor szkoły goszczącej, SSOŠ Pro scholaris, Pan Tomas Milata. Następnie zaproszony gość, pan Tomas Hanus, doradca finansowy i prezes firmy NRF, zajmującej się zarządzaniem i doradztwem finansowym, poprowadził seminarium dla uczniów i nauczycieli, w którym przedstawił różne typy narzędzi finansowych oraz omówił ich wady i zalety. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których w mieszanych, międzynarodowych grupach wdrażali właśnie poznane informacje w życie, obliczając między innymi stawki oprocentowania różnego rodzaju produktów finansowych banków z wielu krajów. Następnie uczestnicy projektu z poszczególnych państw zaprezentowali wszystkim wybrane aspekty ekonomii swojego kraju, po czym młodzi ludzie wzięli udział w warsztatach, podczas których użyli świeżo uzyskanej wiedzy do porównywania ze sobą różnych elementów tego zagadnienia. Pierwszy dzień okazał się dla wszystkich bardzo pouczający!

     ------ Drugi dzień spotkania w ramach projektu Essential Life Skills zaczął się dla uczestników bardzo wcześnie. Uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli z samego rana na całodzienną wycieczkę do stolicy naszych gospodarzy, Bratysławy. Jako pierwszy odwiedziliśmy Narodowy Bank Słowacji (Národná Banka Slovenska), gdzie zobaczyliśmy jak wytwarzane są banknoty €, usłyszeliśmy historię Strefy Euro oraz dowiedzieliśmy się, czym jest Europejski Bank Centralny, jakie są jego zadania i cele. Następnie zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem Stare Miasto, Zamek w Bratysławie, średniowieczne mury obronne oraz rynek główny. Ten dzień zdecydowanie był szansą na poznanie kawałka historii naszego Słowackiego partnera

     ELS - Essential Life Skills w Słowacji / 01.2019 / - Obrazek 1

     ---- Kolejny dzień naszego pobytu w Żylinie rozpoczął się wykładem prowadzonym przez doradcę finansowego, pana Tomasa Hanus, w trakcie którego przedstawił on uczniom sposoby skutecznego i racjonalnego planowania domowego budżetu oraz możliwości oszczędzania. Następnie uczniowie wykorzystali tę wiedzę w praktyce podczas dwóch warsztatów – w trakcie pierwszego planowali swój przyszły domowy i osobisty budżet, w trakcie drugiego musieli doradzić fikcyjnej osobie jak najskuteczniej zaplanować jej finansowe decyzje. Uczniowie używali do swoich zadań aplikacji mobilnych Padlet i tabletów.

     ---- Czwarty dzień spotkania w ramach projektu ELS, programu Erasmus+, spędziliśmy na poznawaniu kulturowego i historycznego dziedzictwa naszego Słowackiego gospodarza. Dzień rozpoczęliśmy od wycieczki do pięknie położonego miasta Kremnica, gdzie zwiedziliśmy Mennicę Kremnica – historyczny ośrodek wydobycia złota na Słowacji i słowackiego mennictwa. Mennica ta istnieje i działa nieprzerwanie od blisko 700 lat. Na miejscu obejrzeliśmy proces wytwarzania monet dawniej i dziś. Następnie pojechaliśmy do miejscowości Banská Štiavnica, która należy do najstarszych i najbardziej znaczących miast górniczych w Europie i jest obiektem z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Tam wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy historyczną część miasta, a także kopalnię złota i srebra, która przez kilka wieków stanowiła o znaczeniu miasta i dobrobycie jego obywatelom

     galeria zdjęć na FB ZSO ---> link

    • Bez smartfona na długiej przerwie, akcja młodzieży biorącej udział w projekcie Erasmus+ BEL

    • 09.01.2019
    • Dobrze rozpoczęty rok 2019


     Bez smartfona na długiej przerwie w pierwszy szkolny dzień roku 2019 - to akcja młodzieży Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy w ramach projektu Erasmus+ „BEL”. 


     Zamiast smartfona w dłoni uczniowie spędzili czas na wspólnej zabawie grami planszowymi i nie tylko, bo była również Jenga, karty Phase 10, 5 Sekund, Logic itd.
     Dzięki takiej inicjatywie pokazujemy, że nie nudzimy się i nie zerkamy na smartfona, tylko fajnie spędzamy czas z koleżankami i kolegami – może nasza akcja niektórych dziwiła, że my potrafimy inaczej..długa przerwa tak szybo minęła. Na pewno taką akcję jeszcze powtórzymy.

      

     Bez smartfona na długiej przerwie, akcja młodzieży biorącej udział w projekcie Erasmus+ BEL - Obrazek 1

     galeria zdjęć na FB ZSO ---> link

    • Koncert Kolęd 2018

    • 09.01.2019
    • W dniu dzisiejszym odbył się Koncert Kolęd 2018 w ZSO Nidzica. Impreza zorganizowana przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Haliny Tyszki i Pani Renata Kozdoj. Klasy zaśpiewały dowolne kolędy i pastorałki

      

     galeria zdjęć na FB ZSO ---> link

  • Dlaczego my?

   ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W NIDZICY
    • Sympatyczni pracownicy
    • Kochamy nasze dzieci, a one kochają naukę w naszej szkole
    • Zorientowani na sport
    • W zdrowym ciele, zdrowy duch!
    • Bogata biblioteka
    • Uczniowie posiadają dostęp do wszystkich zasobów w naszej bibliotece
  •  

    

    

   SZKOŁA PERSPEKTYW

   Absolwenci LO im. St. Wyspiańskiego w Nidzicy - dlaczego właśnie liceum na "dołku"?


   REKRUTACJA - OFERTA EDUKACYJNA

   Rekrutacja 2021/2022 - Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego w Nidzicy / ZSO NIDZICA


   DZIEŃ OTWARTY 2019


   DZIEŃ OTWARTY 2017

  • Partnerzy

   Dziękujemy naszym partnerom za współpracę
  • TYTUŁ "BRĄZOWEJ SZKOŁY 2021"

   Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie nidzickim klasyfikowną w Ogólnopolskim Rankingu Perspktywy 2021 z tytułem Brązowej Szkoły w kategorii Liceów

   Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego zajęło 16 miejsce w rankingu liceów ogólnokształcących "Perspektywy - Licea 2021" w województwie warmińsko-mazurskim.

   Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

    

    

    

    

    

    

    

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Niedziela 16.05.2021
  • Nasze media społecznościowe

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 692938