• Włochy-Bari /10.2019/

• ERASMUS+ BEL, mobilność w BARII

W dniach 13-16 października 2019 koordynatorzy projektu Erasmus+BEL z ramienia ZSO wzięli udział w programie szkoleniowym partnerów projektu "Technologia bez granic - szansa czy zagrożenie" w Bari (Włochy).

Nauczyciele wzięli udział w spotkaniu z referentem, który zapoznał ich jak sprawa cyberprzemocy wygląda wśród uczniów, w jaki sposób do tematu podchodzi się we Włoszech, nauczyciele przygotowując się do spotkania zapoznali się wcześniej z tematyką uzależnienia od Internetu i sprawy cyberprzemocy we własnym kraju, rozmawiano o tym jak właśnie w poszczególnych krajach jak i szkołach podchodzi się do tematu nowoczesnej technologii, jak sprawa korzystania ze smartfonów jest poruszana w szkołach - zagrożenia i szanse (wykorzystanie nowej technologii na zajęciach). Była to wymiana dobrych praktyk, bo np. całkiem inaczej sprawa wygląda w Finlandii w szkolnictwie. Podczas zajęć z referentem rozmawiano o zagrożeniach korzystania z mediów społecznościowych, o braku anonimowości i niebezpieczeństwami z tym związanymi oraz własnych przyzwyczajeń i ich zastosowanie na zajęciach szkolnych. Poruszono również temat wykorzystania nowych technologii takich jak smartfon i Internet na zajęciach w formie sposobów wyszukiwania informacji czy rozwiązywania quizów czy sprawdzania znajomości słownictwa na zajęciach języka niemieckiego. Rozmawiano również jak nowa technologia jest i czy jest wykorzystywana podczas egzaminów maturalnych.

galeria zdjęć FB ERASMUS+ BEL

galeria zdjęć na FB - kliknij