• Polska /03.2019/

     • Nagłówek

     • http://www.fits.erasmuspl.eu --->> link

      Ostatniego dnia naszego spotkania projektowego w Nidzicy, 29 marca, zorganizowaliśmy podsumowujące je Wydarzenie Finałowe. Odbyło się ono w nidzickiej Hali MOSiR. Swoją obecnością zaszczycili nas: Poseł na Sejm RP i były reprezentant Polski w piłce siatkowej pan Paweł Papke, Wicestarosta Powiatu Nidzickiego pan Piotr Przybyłek, Dyrektor Wydziału Oświaty Powiatu pani Jolanta Tymińska oraz około 300 uczniów i nauczycieli z nidzickich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy projektu FITS zaprezentowali gościom poznane i trenowane przez siebie sporty – unihokej, cheerleading oraz rugby – tu nieocenioną pomocą w prezentacji i organizacji wydarzenia wsparła nas Rugby Team Olsztyn.
      Chętni mieli okazję do przetestowania swojej wiedzy na temat zasad i reguł naszych 3 sportów oraz do spróbowania w nich swoich sił -co czynili bardzo chętnie, a za swoją aktywność otrzymali symboliczne nagrody  Wydarzenie zakończyło się wyręczeniem certyfikatów wszystkim uczestnikom spotkania FITS.

      galeria zdjęć na FB ZSO ---> link

      ----

      Przedostatni dzień naszego spotkania, czwartek 28 marca, rozpoczął się od wycieczki z przewodnikiem po największych atrakcjach Olsztyna: jego Starym Mieście z głównymi zabytkami, Zamku (gdzie znajdują się artefakty z życia i pracy Mikołaja Kopernika) oraz plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel. Po południu młodzi ludzie mogli skorzystać z wielu atrakcji oferowanych przez Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Aquasfera”.

      ----

      Środa, 27 marca, była kolejnym pracowitym dniem dla uczestników naszego projektu. Ekipa rugby poświęciła swój trening na rywalizację w trzech mieszanych grupach, grając między innymi w „10 podań”, „Kółko i krzyżyk” czy „koszykówkę rugby”. Zwycięzcą zawodów okazała się drużyna Zielonych, w skład której wchodziły prawie same dziewczyny! MVP turnieju została Sara, otrzymując w nagrodę piłkę do rugby! Równolegle drużyna cheerleadingowa kontynuowała doskonalenie swojego układu, aby móc zaprezentować go podczas piątkowego Wydarzenia Finałowego.

      ---

      26 marca 2019, Trzeci dzień wymiany spędziliśmy w Warszawie na poznawaniu historii i kultury polskiego gospodarza. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Starego Miasta, poznania jego historii, zobaczenia najbardziej charakterystycznych i najważniejszych punktów, jak np. Kolumna Zygmunta. Uczestnicy projektu mieli możliwość skosztowania typowych dań polskich. W nawiązaniu do sportowego charakteru projektu, odwiedziliśmy Stadion PGE Narodowy, gdzie przewodnik oprowadził nas min po trybunach, szatniach, pokojach do fizjoterapii, czy loży prasowej.

      ---

      25 marca 2019, uczestnicy projektu FITS kontynuowali swoją przygodę z rugby, biorąc udział w kolejnym treningu pod przewodnictwem profesjonalistów z @Warmińsko - Mazurski Okręgowy Związek Rugby oraz @Rugby Team Olsztyn. Poza ćwiczeniami doskonalącymi elementy i technikę gry, młodzież rozegrała też mecze treningowe w mieszanych grupach. Równolegle nasza drużyna cheerleadingowa kontynuowała doskonalenie swojego układu. Po południu wszyscy zgromadzili się na wspólne oglądanie filmu o tematyce sportowej i pokonywaniu życiowych trudności. Był to miły i relaksujący koniec dnia

      ----

      24 marca rozpoczęło się kolejne wydarzenie w ramach projektu FITS: Everyone can play – Rugby. Tym razem młodzież z trzech szkół partnerskich, Polski, Słowacji I Bułgarii spotkała się w Nidzicy by ćwiczyć kolejny sport projektowy – Rugby. Dzień zaczął się od trzygodzinnego treningu pod nadzorem trenerów z Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby oraz z Rugby Team Olsztyn. Jednocześnie miały miejsce treningi cheerleadingu, podczas których grupa uczniów pracowała nad choreografią, która zostanie zaprezentowana w piątek podczas Wydarzenia Finałowego projektu. Po treningu wszyscy uczestnicy wzięli udział w The Amazing Race. W drużynach międzynarodowych wykonywali zadania w różnych miejsca Nidzicy, musieli np. policzyć schody prowadzące na zamek, zrobić sobie „selfie” w średniowiecznych kostiumach czy dowiedzieć się od mieszkańców naszego miasta jak nazywa się burmistrz Nidzicy.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      galeria zdjęć na FB ZSO ---> link