• Mobilność w Finlandii

• Mobilność w Finlandii - Hanko

• Temat dotyczył ogólnego samopoczucia uczniów oraz ich sposobem radzenia sobie ze stresem. Jest to tematyka niezwykle istotna w obecnych czasach dla całego środowiska szkolnego ale również dla rodzin uczniów i otaczającego świata.

W grupach międzynarodowych uczniowie określali co powoduje u nich stres, w jaki sposób sobie radzą z nim oraz w jaki sposób dbają o swoje dobre samopoczucie. Następnie za pomocą internetowych narzędzi, takich jak Mentimeter uczniowie wpisywali zebrane efekty dyskusji. Również odbywały się dyskusje na plenum.

W związku z tym, że gotowanie/pieczenie działa odstresowująco – uczniowie mieli za zadanie przygotować danie z innego kraju partnerskiego – nagrać film o sposobie przygotowania w j. niemieckim – w związku z tym, że była to mobilność wirtualna nie było fizycznie możliwe przeprowadzenie tego zadania w grupach międzynarodowych zatem było to jako indywidualna praca domowa. Uczniowie podczas dni projektowych zostali zapoznani z tematyką medytacji buddyjskiej, na czym ona polega i dlaczego jest taka wyjątkowa, co jest do niej potrzebne, jej wpływem na samopoczucie, na odstresowanie się.

Wspólnie grupa jako całość medytowała 10 minut – po tej części medytacji odbyła się dyskusja – co było trudne w tego typu medytacji, co uczniowie widzą w niej pozytywnego. Podczas kolejnego dnia uczniowie wchodzili głębiej w tajniki medytacji buddyjskiej– również medytując w wydłużonym czasie.

Udział w mobilności wzięli Patrycja Chmielińska, Adrian Meredyk, Zuzanna Żygadło (klasa 2a gim), Joanna Bukowska ( klasa 2d gim) oraz jako opiekunowie: Sabina Reguła i Krzysztof Łasiewicki

Mobilność wirtualna odbyła się w dniach: 07, 10, 19.05.2021