• Hiszpania

          • Projekt "Nauka drogą do sukcesu", kursy w Madrycie. /lipiec 2017/

          • Kurs "Let's make our school more international".

            --- Piątek, 28 07 2017

            Ostatni dzień kursu Let's make our school more international poświęcony był dwóm zagadnieniom: jak zapewnić pozytywny i długotrwały impakt projektu na jego uczestników i szkołę. Na koniec wręczono uczestnikom kursu certyfikaty uczestnictwa. Pozostała część dnia minęła nam na zwiedzaniu Madrytu, min. Pałacu Królewskiego oraz bazyliki "Catedral de la Almudena".

             

             

            --- Czwartek, 27 07 2017

            Kolejny dzień kursu „„Let’s make our school more international” to zajęcia warsztatowe i wspólna praca nad formularzem aplikacyjnym projektu w ramach akcji wymiany młodzieży szkolnej. Uczestnicy analizowali potrzeby swoich placówek w kontekście priorytetów programu Erasmus Plus, ustanawiali cele i sposoby ich realizacji, możliwe rezultaty i produkty projektu, jego etapy i metodologię. Razem zastanawialiśmy się nad tym, jak skutecznie rozplanować działania i podzielić obowiązki pomiędzy partnerów w projekcie, a także dlaczego tak ważna jest współpraca międzynarodowa. Jutro ostatni dzień szkolenia, który poświęcony będzie doskonaleniu propozycji projektów.

            --- Środa, 26 07 2017

            Dziś na kursie poznawaliśmy najważniejsze terminy i zagadnienia związane z sektorem KA2 programu Erasmus+, sektorem obejmującym wymiany uczniów. Uczyliśmy się co powinien zawierać udany projekt, jak wypełniać formularze aplikacyjne, ja rozpowszechniać projekty, w jaki sposób szukać szkół partnerskich do naszych projektów, itd. Po zajęciach trochę zwiedzania na własną rękę � Zobaczyłyśmy takie miejsca, jak Muzeum Archeologiczne, Muzeum Rzeźby, późnogotycką katedrę - Catedral de los Santos Niños Justo y Pastor czy też Dom Hippolytusa - ruimy starożytnego rzymskiego miasta Complutum.

            -- Wtorek, 25 07 2017

            Dzisiejsze zajęcia poświęcone były niemal w całości sektorowi KA1, Edukacja szkolna - który obejmuje głównie wyjazdy nauczycieli na różnego rodzaju kursy, szkolenia czy też wyjazdy typu "job shadowing" również służące profesjonalnemu i osobistemu rozwojowi. Część teoretyczna dzisiejszych zajęć obejmowała zaznajomienie uczestników z terminologią projektów w ramach akcji KA1, rodzajami wyjazdów, a przede wszystkim teorią pisania udanych projektów w ramach tej akcji. Dowiedzieliśmy się jak pisać projekty w taki sposob, by miały jak największy i najlepszy wpływ na nasze szkoły i całą społeczność szkolną. W drugiej, warsztatowej części zajęć pracowaliśmy w grupach międzynarodowych nad przykładowymi projektami szkół z Belgii i Estonii. Analizowaliśmy ich słabe i mocne strony, proponowaliśmy nowe, lepsze pomysły przeprowadzenia owych projektów, próbowaliśmy tworzyć własne projekty odpowiadające potrzebom naszych szkół. Jutrzejsze zajęcia poświęcone będą w całości sektorowi KA2 obejmującemu edukację i wyjazdy uczniów.

            --- Poniedziałek, 24 07 2017

            Kurs „Let’s make our school more international: European Project Planning, Design, Management and Funding under Erasmus+" Podczas kolejnego dnia kursu jego uczestnicy z Bułgarii, Włoch, Litwy, Rumunii oraz Polski zaprezentowali swoje szkoły oraz przedstawili diagnozę potrzeb i swoich oczekiwań związanych z kursem. Następnie omówiono genezę programu Erasmus Plus, jego strukturę i strategię oraz alokację funduszy. Na jutro przewidziano zajęcia warsztatowe na temat Key Action 1 programu Erasmus Plus.

            --- Niedziela, 23 07 2017

            W ramach wzajemnego poznania się i przełamania lodów, 29 uczestników obydwu kursów w Madrycie, pochodzących z takich krajów europejskich jak min. Polska, Bułgaria, Grecja, Rumunia, Włochy, Litwa, Łotwa czy Węgry, spędziło niedzielne przedpołudnie na wspólnym zwiedzaniu Alcalá de Henares, miasta w którym urodził się Miguel de Cervantes, pisarz najbardziej znany jako autor przygód Don Kichota z La Manchy.

            --- Sobota, 22 07 2017

            Trzy nauczycielki z ZSO wyjechały do Hiszpanii by wziąć udział w tygodniowych szkoleniach. P. Agata Dutkowska oraz p. Grażyna Wial będą uczestniczyć w kursie: "Let´s make our school more international: European Project Planning, Design, Management and Funding under Erasmus+" natomiast p. Katarzyna Jagielska weźmie udział w kursie "Creativity in Teaching and Learning using ICT: The Digital Classroom" . Obydwa szkolenia organizowane są przez szkołę Cervantes Training w Alcalá de Henares, Madryt i odbywają się w ramach projektu "Nauka drogą do sukcesu" napisanego przez nauczycieli z ZSO i dofinansowanego przez POWER SE ( Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój http\://power.frse.org.pl ).

            ----

            ---- Kurs The Digital Classroom

            --- Piątek, 28 07 2017

            Dziś ostatni dzień kursu, więc musieliśmy zaprezentować swoje blogi lub endmodo. Każdy z nas otrzymał certyfikat. Kurs był bardzo udany, znajomości zawarte a jutro czas wracać do domu. Po południu wybrałyśmy się do Madrytu pozwiedzać

            --- Czwartek, 27 07 2017

            Dzisiejszy dzień jest bardzo pracowity, ponieważ tworzymy własne blogi i endmodo. Jutro będziemy prezentować naszą pracę. -

            -- Środa, 26 07 2017

            Dzisiejszy dzień poświęcony był Endmodo. Jest to darmowa platforma, która zapewnia bezpieczne środowisko dla uczniów, nauczycieli i rodziców, umożliwiając ich kontakt i współpracę. Zapewnia bezpłatny dostęp do narzędzi do zarządzania klasą, komunikacji i kształcenia online. Możemy utworzyć edukacyjną sieć społecznościową z własnym kalendarzem, e-dziennikiem, narzędziem do tworzenia testów i quizów online. https://www.edmodo.com/

            --- Wtorek, 25 07 2017

            Dziś tworzyliśmy wspólnie blog i poznawaliśmy jego możliwości w praktyce. Jutro będziemy poznawać Endmodo

            --- Poniedziałek, 24 07 2017

            Kurs zaczął się dziś punktualnie o 9 rano w hotelu El Bedel. Jest nas 18 uczestników z różnych krajów: Grecja, Łotwa, Litwa, Wielka Brytania, Rumunia , Węgry no i oczywiście Polska. Na początku przedstawiliśmy się sobie nawzajem: skąd jesteśmy , z jakiej szkoły, jakiego przedmiotu nauczamy oraz dlaczego uczestniczymy w kursie. Potem nastąpił długi wykład na temat nowoczesnych technologii w naszym życiu, co to jest Internet i dlaczego my nauczyciele musimy go znać i używać. Plan na dziś: 1. Welcome to Web 2.0. 2. Changing education with Web 2.0. 3. Social media In education 4. Education In the 21th century

             

            galeria na FB ZSO

            ---