• Włochy /09.2018/

     • Nagłówek

     • Nauczyciele z Nidzickiego ZSO na spotkaniu projektowym we Włoszech w ramach projektu ELS.

      W dniach 24-29 września grupa 4 nauczycielek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy wzięła udział w spotkaniu szkoleniowo-organizacyjnym w ramach projektu Erasmus+ „Essential Life Skills”, którego ZSO jest koordynatorem. Spotkanie to miało miejsce w Neapolu i uczestniczyli w nim także nauczyciele z pozostałych szkół partnerskich: ze Słowacji, Litwy, Grecji i Włoch.

      Panie Grażyna Wial, Agata Dutkowska, Katarzyna Jagielska i Renata Kozdoj wzięły udział w spotkaniach nadzorujących przebieg projektu, oraz uczestniczyły w serii wykładów i warsztatów na tematy związane z projektem:

      1. Jak skutecznie przygotować młodych ludzi do życia zawodowego (m.in. przygotowanie do rozmowy o pracę, pisanie CV);
      2.  Jak nauczać zasad zdrowego odżywiania się;
      3. W jaki sposób używać nowoczesnych technologii w procesie nauczania - tworzenie aplikacji mobilnych min. do planowania i kontroli domowego budżetu.

      Popołudniami, po zakończeniu zajęć, nauczyciele poznawali historię, kulturę i zwyczaje włoskiego partnera poprzez zwiedzanie Neapolu i okolic, w tym starożytnych ruin pobliskich Pompei oraz uroczych nabrzeżnych miasteczek, Amalfi i Positano.

      Następne spotkanie projektowe odbędzie się w styczniu. W słowackiej Żylinie uczniowie ze szkół partnerskich poznawać będą wybrane zagadnienia z zakresu ekonomiki gospodarstwa domowego.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      galeria zdjęć na FB ZSO ---> link