• Słowacja - Żylina /01.2018/

     • Nagłówek

     • Pierwsze spotkanie „Everyone Can Play! – Hockey” w ramach projektu Erasmus+ „Facilitating Inclusion Through Sports” rozpoczęte!


      14.01.2018 w słowackiej Żylinie nastąpiła oficjalna inauguracja spotkania młodzieży i nauczycieli z trzech krajów biorących udział w projekcie – goszczącej Słowacji, Bułgarii oraz reprezentacji naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Nidzicy.

      Podczas pierwszego spotkania uczestnicy ze wszystkich krajów zaprezentowali je, jak również swoje regiony, miasta i szkoły. Następnie młodzież wzięła udział w zajęciach integrujących grupę, wysłuchała prezentacji „Introduction to ice-hockey and floorball” oraz stoczyła zaciętą walkę o zwycięstwo w konkursie wiedzowym dotyczącym hokeja. Po południu czeka nas dodatkowa atrakcja – mecz hokeja na żywo!

      Uczestnicy projektu FITS mieli okazję do obejrzenia na żywo meczu hokeja na lodzie – dla dużej grupy młodzieży pierwsze tego rodzaju doświadczenie w życiu. Zagrzewanie przez nas do walki drużyny gospodarzy przyniosło im szczęście – MsHK Żylina wygrała mecz wynikiem 4:2.

      15.01.2018
      Kolejny aktywny dzień w Żylinie! Dziś uczestnicy projektu FITS brali udział w warsztatach nauki unihokeja, toczyli mecze między reprezentacjami swoich krajów oraz brali udział w „Olimpiadzie” – zawodach w których międzynarodowe grupy rywalizowały w 10 różnych dyscyplinach. Ogłoszenie wyników w czwartek!

      16.01.2018
      Następny dzień pełen wrażeń za nami! Uczestnicy projektu #FITS odwiedzili dzisiaj miasto Trenczyn, o bardzo bogatych tradycjach hokejowych, które mogliśmy poznać zwiedzając Lodowisko „Zimný štadión Pavla Demitru”, będące domem klubu hokejowego #HK Dukla Trenčín. Oprócz tego mieliśmy okazję do dyskusji z 3 graczami klubu na temat ich początków z tym sportem i życia jako zawodowi hokeiści. Podczas wycieczki nie zabrakło również zetknięcia z historią Słowacji – zwiedziliśmy imponujący zamek w Trenczynie.

      17.01.2018
      Za nami kolejny sportowy dzień w Żylinie! Uczestnicy #FITS całe przedpołudnie brali udział w międzynarodowych meczach unihokeja. Bezapelacyjnym zwycięzcą została ekipa ze Słowacji, ale dwie pozostałe drużyny walczyły zawzięcie, strzelając co najmniej honorową bramkę. Po południu przewidziano czas wolny na zajęcia rekreacyjno -kulturalno -integracyjne.

      galeria zdjęć na FB ZSO ---> link

       

      Kolejne spotkanie już jesienią w Bułgarii.