• Słowacja

• Słowacja, LTT

• Wizyta partnerska w słowackiej szkole, w Zilinie (10. 2016), podczas której uczestnicy poznawali pracę departamentu zasobów ludzkich przedsiębiorstwa z dwóch perspektyw: jako pracownik i jako pracodawca.

Uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję odwiedzić departamenty zasobów ludzkich i obserwować ich pracę w kilku lokalnych przedsiębiorstwach: wzięli udział w rozmowie z członkiem departamentu zasobów ludzkich Stredoslovenska Energetika, a.s., który udzielał im rad jak dobrze wypaść podczas rozmowy o pracę; odwiedzili firmę Elastorsa, gdzie dyskutowali na temat procesu rekrutacji pracowników oraz jak ważne jest CV. Odbyły się również dwa warsztaty: pierwszy na temat przygotowania udanego Europas CV, drugi o tym, jak napisać dobry list motywacyjny. Uczniowie uczestniczyli też w symulowanych rozmowach o pracę w lokalnych przedsiębiorstwach: ProScholaris, Oberbank, Dovera, SSE i Elastorsa.

Wzięli również w specjalnej rozmowie o pracę w Zamkovskeho Chata w Wysokich Tatrach. Każdy z uczniów otrzymał ocenę swojego występu od członków departamentu zasobów ludzkich, a najlepszy uczeń został nagrodzony.

Link: http://testy.drugikot.pl/erasmus/zilina-ltt-event-in-pictures/