• Bułgaria /11.2018/

     • Nagłówek

     • Kolejna mobilność w ramach projektu FITS Tym razem grupa dziesięciorga uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy odwiedziła swoich rówieśników w Bułgarskiej miejscowości Vratsa.

      Jako że projekt FITS jest projektem sportowym, uczniowie z trzech szkół partnerskich: polskiej, słowackiej i bułgarskiej, uczyli się wspólnie pod okiem profesjonalistów tańca współczesnego, a także cheerleadingu. Po tygodniu prób w lokalnym centrum tańca pod kierunkiem profesjonalistów, nasza młodzież zaprezentowała wspólnie ułożony układ tańca zaproszonym gościom, w tym lokalnym władzom. Pomiędzy treningami uczniowie poznawali zimową Bułgarię: spędzili dzień w stolicy kraju, Sofi, odwiedzili jaskinię Ledenika, gdzie mogli obejrzeć pokaz „Sound, Light and Water Show”, a także wypowiedzieć życzenie przy Jeziorze Życzeń.

      Następne spotkanie projektowe odbędzie się w marcu, w naszej Nidzicy. Uczestnicy projektu FITS uczyć się będą gry w rugby. Ostatniego dnia mobilności, planujemy zorganizować na hali sportowej spotkanie z Nidziczanami, podczas którego młodzież projektowa będzie nauczała wszystkich chętnych sportów projektowych: unihokeja, tańca współczesnego i cheerleadingu, oraz rugby. Projekt FITS jest sponsorowany przez program Erasmus+

      galeria zdjęć na FB ZSO ---> link