• Grecja - Volos /01.2018/

• Nagłówek

• W dniach 8-14.01.2018 młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących  wyjechała na wymianę do Grecji w ramach projektu programu Erasmus+ "Essential Life Skills". W greckim mieście Volos uczestniczy z pięciu krajów partnerskich: Polski, Grecji, Słowacji, Włoch oraz Litwy poznawali tajniki zdrowego żywienia. Po serii wykładów i warsztatów prowadzonych przez specjalistów uczniowie pracując w grupach międzynarodowych przygotowywali własne zdrowe dania. Co więcej, uczestnicy wymiany poznawali historię i kulturę naszego greckiego partnera zwiedzając między innymi słynne klasztory w Meteorach, Ateny a także muzea i wystawy, w tym również te poświęcone żywieniu w starożytnej Grecji, mogli również zobaczyć dawny jak i współczesny proces tłoczenia oliwy.

Filmy i prezentacje zawierające min. przepisy na wykonane przez uczniów dania można będzie wkrótce znaleźć na stronie głównej projektu: http://els.erasmuspl.eu

galeria zdjęć na FB ZSO ---> link