• Polska 03.2022

• „Travelling Raises an Inclusive Partnership” w Polsce 03.2022

• Międzynarodowe spotkanie w nidzickim ZSO!

W dniach 21-25 marca 2022r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy odbyło się trzecie międzynarodowe spotkanie w ramach realizowanego w ZSO w latach 2019-2022 projektu Erasmus+ Edukacja Szkolna „Travelling Raises an Inclusive Partnership”.

W projekcie tym oprócz ZSO biorą również udział szkoły z Hiszpanii, Litwy, Słowacji, Turcji i Włoch, a jego celem jest przygotowywanie uczniów do przyszłej pracy w turystyce poprzez rozwijanie ich umiejętności w tym obszarze oraz ich ogólnej przedsiębiorczości.

Tematem spotkania była “Turystyka wiejska i ekologiczna”. Podczas tygodnia pracy uczniowie prezentowali, jak wygląda ten rodzaj turystyki w ich krajach, brali udział w warsztatach i seminariach (prowadzonych m.in. przez przewodników turystycznych) podczas których uczyli się przygotowania psychologicznego niezbędnego do pracy w turystyce oraz tworzenia profesjonalnej propozycji turystycznej. Uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych, ćwicząc w ten sposób język angielski oraz umiejętność pracy w grupie i krytycznego myślenia.

Ważnym aspektem projektu jest również poznawanie w organizującym spotkanie kraju miejsc z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Uczestnicy spotkania w Nidzicy mieli okazję zwiedzić wpisane w Polsce na tę listę Zamek w Malborku i Stare Miasto w Warszawie, jak również Gdańsk z jego Starówką, czy też nasze lokalne, bardzo ciekawe miejsca turystyki wiejskiej: Garncarską Wioskę (Kamionka), Źródlaną Wioskę (Łyna) i Krainę 7 Osobliwości w Jabłonce, gdzie brali udział w interesujących warsztatach.

Następne spotkanie projektowe odbędzie się już w maju na Słowacji!

Zapraszamy do odwiedzania strony projektu: https://triperasmusplus.eu

Travelling Raises an Inclusive Partnership