• Europejski Dzień Języków 26-28.09.2018

• 29.09.2018
        • W ramach Europejskiego Dnia Języków uczniowie naszego liceum i gimnazjum zaprezentowali na lekcjach przeprowadzonych w szkołach podstawowych w Nidzicy cztery języki obce nauczane w ZSO: język angielski, francuski, niemiecki i rosyjski. Młodzież przygotowała ciekawe lekcje aby zachęcić młodszych kolegów do nauki różnych języków.

Uczniowie ZSO, którzy prowadzili zajęcia:
          grupa angielska - Magdalena Gałecka, Julia Adamkiewicz, Anna Burniewicz
          grupa francuska - Mikołaj Jakubowski, Franciszek Wiśniewski
          grupa niemiecka - Katarzyna Borowska, Dominika Karczewska, Zuzanna Żygadło, Karol Danelczyk
          grupa rosyjska - Weronika Wiśniewska, Aneta Grzybowska, Gabriela Dymkowska, Julia Adamkiewicz, Paulina Czajkowska

Za współpracę dziękujemy Dyrekcji szkół oraz uczniom klas:
          III b, III c, VIII a i VIII c ze SP nr 2,
          III a, III c, VIII a i VIII b ze SP nr 1,
          III a, III b, VIII b i VIII c ze SP nr 3.

galeria zdjęć na FB ZSO ---> link

Europejski Dzień Języków 26-28.09.2018 - Obrazek 1

• ERASMUS+ „na dołku” – tym razem z językiem projektowym niemieckim

• 29.09.2018
        • „Bereit für Erwachsenenleben” (Przygotowani na dorosłe życie) to tytuł projektu łączącego szkoły partnerskie z Ravne na Koroskem (Słowenia), Bari (Włochy), Aversa (Włochy), Hanko (Finlandia) oraz Nidzicę (Polska).

Wyniki konkursu „Edukacja Szkolna akcja KA229” zostały ogłoszone przez Narodową Agencję w dniu 27.08.2018 a sam projekt będzie trwać od 01.09.2018 do 31.08.2020. Pozyskane środki na realizację tego dwuletniego projektu wynoszą 121.648,00 euro. Koordynatorem całego projektu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy.

Autorami projektu są nauczyciele ZSO – Sabina Wylengowska oraz Krzysztof Łasiewicki. Biorący w nim udział uczniowie podczas mobilności do szkół partnerskich zdobędą wiedzę w zakresie komunikacji międzyludzkiej jak i  uzależnienia od Internetu, radzenia sobie ze stresem i budowania dobrego samopoczucia, zdrowego odżywiania się oraz odkrywania w sobie kreatywności jak i nauki tolerancji poprzez dziedzictwo kulturowe mniejszości. Językiem projektowym będzie język niemiecki, którego wszyscy uczestnicy projektu się uczą w swoich szkołach. Projekt jest dla uczestników całkowicie bezpłatny w ramach Erasmus+.

ERASMUS+ „na dołku” – tym razem z językiem projektowym niemieckim - Obrazek 1