• Aktualności

            • WAŻNE - OGŁOSZENIE - 12.04.2019

            • WAŻNE - OGŁOSZENIE

              W dniu 15 kwietnia 2019r. (poniedziałek) szkoła pracuje zgodnie z planem zajęć obowiązującym od początku roku szkolnego

               

              Dyrektor ZSO Nidzica Bogdan Malinowski

            • Ogłoszenie - 10.04.2019

            •  

              Pragnę poinformować, iż bazując na rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 oraz z 2019 r. poz. 318) po zasięgnięciu opinii Rady Rodziców , Samorządu Uczniowskiego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy oraz organu prowadzącego - ustalam 11 i 12 kwietnia 2019r. dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Jednocześnie informuję iż szkoła będzie czynna i gwarantuję zajęcia opiekuńcze.


              Dyrektor ZSO Nidzica Bogdan Malinowski

            • Ogólnopolskie Spotkania z Kulturą Francuską / 3 04 2019 /

            • Już 3 kwietnia 2019r. zapraszamy na nidzicki zamek :) na Ogólnopolskie Spotkania z Kulturą Francuską

              Program Imprezy
              od 9.00 rejestracja uczestników
              od.10.00 - przesłuchania w konkursie prozy i poezji
              od 12.00 - przesłuchania w konkursie piosenki
              o 15.30 - Koncert Galowy i ogłoszenie wyników

          • "Chiron – szkoła z potencjałem”
            • "Chiron – szkoła z potencjałem”

            • Chiron – szkoła z potencjałem

              Prof. Ryszard Górecki, rektor UWM oraz prof. Jerzy Przyborowski, pierwszy zastępca rektora, prorektor ds. kształcenia i studentów UWM wręczyli statuetki w drugiej edycji ogólnopolskiej konferencji dla dyrektorów szkół średnich, współpracujących z UWM „Chiron – szkoła z potencjałem”.

              W obszarze nauk technicznych i ścisłych nagrodę otrzymały ex aequo
              - IV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Olsztynie.
              - Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy.

              W obszarze nauk przyrodniczych i rolniczych nagrodę otrzymały ex aequo:
              - Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie.
              - III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie.

              W obszarze nauk medycznych nagrodę otrzymało
              - V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy w Olsztynie.

              W obszarze nauk humanistycznych nagrodę otrzymały ex aequo
              - I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie.
              - Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach.

              W obszarze nauk społecznych nagrodę otrzymały ex aequo:
              - Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie.
              - Zespół Szkół Licealnych w Morągu.

               

            • Warsztaty fotograficzne

            •  

              Na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego pan Bogdan Żukowski poprowadził warsztaty fotograficzne, w których wzięła udział młodzież naszej szkoły zainteresowania fotografią. 
              Tematem zajęć były podstawowe zagadnienia związane z budową aparatu i robieniem zdjęć oraz ich obróbką komputerową. 
              Młodzież z zaciekawieniem słuchała pana Żukowskiego i wyniosła z tego szkolenia praktyczną wiedzę. Były to już drugie zajęcia z tej serii.

              Bardzo dziękujemy prowadzącemu panu Bogdanowi Żukowskiemu i młodzieży z udział.

              Samorząd Uczniowski

            • Erasmus+ FITS w Nidzicy-4th LTT event,Everyone can play – Rugby /23-29.03.2019/

            • Ostatniego dnia naszego spotkania projektowego w Nidzicy, 29 marca, zorganizowaliśmy podsumowujące je Wydarzenie Finałowe. Odbyło się ono w nidzickiej Hali MOSiR. Swoją obecnością zaszczycili nas: Poseł na Sejm RP i były reprezentant Polski w piłce siatkowej pan Paweł Papke, Wicestarosta Powiatu Nidzickiego pan Piotr Przybyłek, Dyrektor Wydziału Oświaty Powiatu pani Jolanta Tymińska oraz około 300 uczniów i nauczycieli z nidzickich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy projektu FITS zaprezentowali gościom poznane i trenowane przez siebie sporty – unihokej, cheerleading oraz rugby – tu nieocenioną pomocą w prezentacji i organizacji wydarzenia wsparła nas Rugby Team Olsztyn.
              Chętni mieli okazję do przetestowania swojej wiedzy na temat zasad i reguł naszych 3 sportów oraz do spróbowania w nich swoich sił -co czynili bardzo chętnie, a za swoją aktywność otrzymali symboliczne nagrody 😊 Wydarzenie zakończyło się wyręczeniem certyfikatów wszystkim uczestnikom spotkania FITS

               

              ------

               

              Przedostatni dzień naszego spotkania, czwartek 28 marca, rozpoczął się od wycieczki z przewodnikiem po największych atrakcjach Olsztyna: jego Starym Mieście z głównymi zabytkami, Zamku (gdzie znajdują się artefakty z życia i pracy Mikołaja Kopernika) oraz plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel. Po południu młodzi ludzie mogli skorzystać z wielu atrakcji oferowanych przez Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Aquasfera”.

              ----

              Środa, 27 marca, była kolejnym pracowitym dniem dla uczestników naszego projektu. Ekipa rugby poświęciła swój trening na rywalizację w trzech mieszanych grupach, grając między innymi w „10 podań”, „Kółko i krzyżyk” czy „koszykówkę rugby”. Zwycięzcą zawodów okazała się drużyna Zielonych, w skład której wchodziły prawie same dziewczyny! MVP turnieju została Sara, otrzymując w nagrodę piłkę do rugby! Równolegle drużyna cheerleadingowa kontynuowała doskonalenie swojego układu, aby móc zaprezentować go podczas piątkowego Wydarzenia Finałowego.

              ---

              26 marca 2019, Trzeci dzień wymiany spędziliśmy w Warszawie na poznawaniu historii i kultury polskiego gospodarza. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Starego Miasta, poznania jego historii, zobaczenia najbardziej charakterystycznych i najważniejszych punktów, jak np. Kolumna Zygmunta. Uczestnicy projektu mieli możliwość skosztowania typowych dań polskich. W nawiązaniu do sportowego charakteru projektu, odwiedziliśmy Stadion PGE Narodowy, gdzie przewodnik oprowadził nas min po trybunach, szatniach, pokojach do fizjoterapii, czy loży prasowej.

              ---

              25 marca 2019, uczestnicy projektu FITS kontynuowali swoją przygodę z rugby, biorąc udział w kolejnym treningu pod przewodnictwem profesjonalistów z @Warmińsko - Mazurski Okręgowy Związek Rugby oraz @Rugby Team Olsztyn. Poza ćwiczeniami doskonalącymi elementy i technikę gry, młodzież rozegrała też mecze treningowe w mieszanych grupach. Równolegle nasza drużyna cheerleadingowa kontynuowała doskonalenie swojego układu. Po południu wszyscy zgromadzili się na wspólne oglądanie filmu o tematyce sportowej i pokonywaniu życiowych trudności. Był to miły i relaksujący koniec dnia

              ----

              24 marca rozpoczęło się kolejne wydarzenie w ramach projektu FITS: Everyone can play – Rugby. Tym razem młodzież z trzech szkół partnerskich, Polski, Słowacji I Bułgarii spotkała się w Nidzicy by ćwiczyć kolejny sport projektowy – Rugby. Dzień zaczął się od trzygodzinnego treningu pod nadzorem trenerów z Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby oraz z Rugby Team Olsztyn. Jednocześnie miały miejsce treningi cheerleadingu, podczas których grupa uczniów pracowała nad choreografią, która zostanie zaprezentowana w piątek podczas Wydarzenia Finałowego projektu. Po treningu wszyscy uczestnicy wzięli udział w The Amazing Race. W drużynach międzynarodowych wykonywali zadania w różnych miejsca Nidzicy, musieli np. policzyć schody prowadzące na zamek, zrobić sobie „selfie” w średniowiecznych kostiumach czy dowiedzieć się od mieszkańców naszego miasta jak nazywa się burmistrz Nidzicy.

              galeria zdjęć na FB ZSO ---> link

               

            • Erasmus+ BEL we Włoszech / Aversa / 17-23.03.2019

            • "Tacy sami chociaż różni - nauka tolerancji poprzez dziedzictwo mniejszości" to tematyka drugiej mobilności projektu BEL realizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w ramach Erasmus+ w Aversie - Włochy. Jest to projekt z językiem projektowym niemieckim łączący szkoły z Włoch (Aversa oraz Bari)- Finlandię (Hanko), Słowenię (Ravne na Koroskem) oraz ZSO w Nidzicy.

              Uczestnikami mobilności są uczniowie klasy 1a /Maciej Dąbrowski, Laura Janczewska/ oraz klasy 1c /Łukasz Bieniek, Anastazja Niewiadomska/ Opiekunami podczas wyjazdu jest p.Iwona Budakow oraz p.Krzysztof Łasiewicki. Nad wszystkim czuwa główny koordynator miedzynarodowego projektu p. Sabina Wylengowska

               

              Szkoła to nie tylko nauka w szkolnej ławce.

              Zespół Szkół Ogólnokształcących od lat prowadzi różnorodne projekty międzynarodowe typu wymiany szkolne uczniów, wizyty studyjne w Bawarii, czy projekty Erasmus+ pozyskując pieniądze na ich realizację, które dla uczestników są bezpłatne (Erasmus+) lub za niewielką odpłatnością – jako wkład własny do projektu (wymiany szkolne uczniów, wizyta studyjna w Bawarii). Uczniowie podczas zajęć programowych zajmują się różnorodną tematyką posługując się językami obcymi, poznają życie codzienne uczniów i funkcjonowanie szkół z różnych krajów europejskich jak i państwo czy region, w którym odbywa się projekt.

              Wiosną, w dniach 18-22 marca 2019 w ramach programu Erasmus+ Akcja 2 – Partnerstwa Współpracy Szkół, grupa uczniów wraz z opiekunami p.Iwoną Budakow i p.Krzysztofem Łasiewickim wzięła udział w drugiej mobilności projektu BEL w Aversie we Włoszech. Tematyką spotkania projektowego była nauka tolerancji poprzez różnorodność mniejszości. Włochy należą do tych krajów, w których ta różnorodność jest najbardziej widoczna. Uczniowie pracując w grupach międzynarodowych zapoznawali się z losami przedstawicieli mniejszości podczas wywiadów, opowiadali o własnych doświadczeniach a następnie przedstawiali efekty wywiadu w formie prac plastycznych. Taka tematyka projektowa to łamanie stereotypów narodowych, które są przyklejane jak łatki do danej nacji jak i nauka tolerancji – poszanowania odmienności drugiego człowieka. Efekty pracy uczestników zostały przedstawione podczas podsumowania projektu. Na przykładzie Włoch uczestnicy projektu uświadomili sobie, że życie w tak różnorodnym społeczeństwie, nie tylko narodowościowo czy religijnie, może normalnie i bez żadnych zakłóceń przebiegać i że sztuka tolerancji wobec innych daje też szansę, że wobec nas też inni będą tolerancyjni. Uczniowie mieli też okazję zasiąść we włoskiej ławce i poznać szkołę od wewnątrz, zaobserwować włoskich uczniów na lekcji oraz czym się różnią zajęcia od tych, które mają w nidzickim ogólniaku. Włoskie rodziny, które przyjmowały uczniów zadbały o to by każdy czuł się jak najlepiej i jak najbardziej poznał włoską kuchnię..włoskie śniadanie może wywołało wielkie zdziwienie, ale co kraj to obyczaj. Nie obyło się bez wycieczki do Neapolu, by pośród uliczek starego miasta poznać kawałek tej włoskiej historii. Od powrotu brakuje nam włoskiej wiosny, cytryn oraz pomarańczy spotykanych na każdym kroku jak i smaku neapolitańskiej pizzy. Ale mówimy do zobaczenia w maju w Nidzicy – wtedy uczniowie ZSO będą gościć koleżanki i kolegów u siebie z zagranicy. Na rok szkolny 2019/2020 zaplanowane są mobilności do Bari oraz Hanko.

              Szkołami uczestniczącymi w projekcie są: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy (koordynator miedzynarodowy), dwie szkoły z Włoch (Aversa oraz Bari), Słowenia (Ravne na Koroskem) oraz Finlandia (Hanko). Nad całością tego międzynarodowego projektu czuwa p.Sabina Wylengowska z ZSO w Nidzicy.

              galeria zdjęć na FB ZSO ---> link

            • Półfinał III Mistrzostw woj. WM w koszykówce dziewcząt - Licealiada

            • 18 stycznia 2019 odbył się Półfinał III Mistrzostw woj. WM w koszykówce dziewcząt - Licealiada. Rywalizowały dziewczęta z ZS 1 Szczytno i ZSO Nidzica

              ZS 1 Szczytno vs ZSO Nidzica / 14 - 87 /

              Zawodniczki "ogólniaka" wywalczyły awans do finałów wojewódzkich licealiady

              Gratulujemy dziewczynom i trenerce Pani Hannie Miller !!!

               

               

              galeria zdjęć na FB ZSO ---> link

               

            • Międzynarodowa działalność Nidzickiego ZSO!

            •  

              W listopadzie oraz w styczniu miały miejsce kolejne odsłony projektów Erasmus+: FITS oraz ELS, których koordynatorem jest Zespół Szkół Ogólnokształcących.

              Tytuł listopadowego spotkania sportowego projektu FITS w bułgarskiej Wracie, to: Let's Dance! Uczniowie Nidzickiego “dołka” wraz z młodzieżą z krajów partnerskich, Słowacji i Bułgarii, uczyli się cheerleadingu, a także elementów tańca współczesnego i zumby. Zajęcia prowadzone były pod okiem profesjonalistów w lokalnym Centrum Tańca. Oprócz codziennych zajęć tanecznych, uczniowie poznawali historię tańca, a także historię I kulturę bułgarskiego partnera. Tak, więc, brali udział, min w wycieczkach z przewodnikiem po Regionalnym Historycznym Muzeum Wracy; zwiedzili stolicę kraju, Sofię, a w niej jeden z największych kościołów – Sobór Świętego Aleksandra Newskiego, najstarszy budynek w Sofi – Rotundę Świętego Jerzego, Teatr Narodowy Ivana Vazova i wiele innych ciekawych miejsc. Dodatkowo, jako że projekt FITS ma pomagać w eliminacji wykluczenia społecznego uczniów, nauczyciele mieli okazję odwiedzić Lokalne Centrum Rehabilitacji, poznać jego pracowników I codzienne funkcjonowanie. Przedostatniego popołudnia, tuż po warsztatach tanecznych, uczestnicy spotkania udali się do Jaskini Lodowej, niezwykle malowniczej groty położonej w północno-zachodniej części Gór Bałkańskich, około 15 km od miasta Wraca. Jaskinia ta zaoferowała gościom 320 metrowa trasę turystyczna, a także, z uwagi na doskonałą akustykę i niezwykły lodowy wystrój, Pokaz Muzyki, Światła i Wody.

              Ostatniego dnia wszyscy uczniowie projektowi zaprezentowali nauczycielom i zaproszonym gościom, min lokalnym władzom, czego nauczyli się przez ostatni tydzień. Ich układ taneczny z elementami zarówno tańca współczesnego, jak i, przede wszystkim, cheerleadingu, zebrał owacje na stojąco!!

              W styczniu natomiast Nidziccy uczestnicy projektu ELS spotkali się z młodzieżą ze szkół partnerskich: Grecji, Włoch, Litwy oraz Słowacji, w Słowackiej Żylinie. Jako że projekt ELS zakłada nauczanie i rozwijanie podstawowych umiejętności życiowych, tytuł tego spotkania projektowego brzmiał: Bankowość i zarządzanie budżetem domowym. Pierwszego dnia pan Tomas Hanus, doradca finansowy i prezes firmy NRF, zajmującej się zarządzaniem i doradztwem finansowym, poprowadził seminarium, w którym przedstawił różne typy narzędzi finansowych oraz omówił ich wady i zalety. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których w mieszanych, międzynarodowych grupach wdrażali poznane właśnie informacje w życie, obliczając między innymi stawki oprocentowania różnego rodzaju produktów finansowych banków z wielu krajów. Następnie uczestnicy projektu z poszczególnych państw zaprezentowali wszystkim wybrane aspekty ekonomii swojego kraju, po czym młodzi ludzie wzięli udział w warsztatach, podczas których użyli świeżo uzyskanej wiedzy do porównywania ze sobą różnych elementów tego zagadnienia. Drugiego dnia uczestnicy spotkania z samego rana ruszyli na całodzienną wycieczkę do stolicy naszych gospodarzy, Bratysławy. Odwiedzili tam Narodowy Bank Słowacji (Národná Banka Slovenska), gdzie zobaczyli jak wyrabiane są banknoty €, usłyszeli historię Strefy Euro oraz dowiedzieli się, czym jest Europejski Bank Centralny. Następnie zwiedzili wraz z przewodnikiem Stare Miasto, Zamek w Bratysławie, średniowieczne mury obronne oraz rynek główny. Kolejny dzień pobytu w Żylinie rozpoczął się wykładem prowadzonym pana Tomasa Hanus, w trakcie którego, przedstawił on uczniom sposoby skutecznego i racjonalnego planowania domowego budżetu oraz możliwości oszczędzania. Następnie uczniowie wykorzystali tę wiedzę w praktyce podczas dwóch warsztatów – w trakcie pierwszego planowali swój przyszły domowy i osobisty budżet, w trakcie drugiego musieli doradzić fikcyjnej osobie jak najskuteczniej zaplanować jej finansowe decyzje. Uczniowie używali do swoich zadań aplikacji mobilnych Padlet i tabletów. Przedostatni dzień spotkania uczestnicy spędzili na poznawaniu kulturowego i historycznego dziedzictwa naszego Słowackiego gospodarza. Dzień rozpoczął się od wycieczki do pięknie położonego miasta Kremnica i zwiedzania Mennicy Kremnica – historycznego ośrodka wydobycia złota na Słowacji i słowackiego mennictwa, który istnieje i działa nieprzerwanie od blisko 700 lat. Na miejscu zaprezentowano proces wytwarzania monet dawniej i dziś. Następnie uczestnicy spotkania pojechali do obiektu z listy światowego dziedzictwa UNESCO - miejscowości Banská Štiavnica, która należy do najstarszych i najbardziej znaczących miast górniczych w Europie i jest. Tam wraz z przewodnikiem zwiedzano historyczną część miasta, a także kopalnię złota i srebra. Ostatni dzień poświęcono podsumowaniu zdobytej wiedzy oraz ceremonii pożegnalnej i rozdania certyfikatów.

              Kolejne spotkania projektowe ELS i FITS odbędą się w naszej Nidzicy. W marcu przyjedzie do nas młodzież z Bułgarii i Słowacji być uczyć się gry w rugby pod nadzorem Rugby Team z Olsztyna, a w kwietniu młodzież z krajów partnerskich projektu ELS będzie uczyć się min. radzenia sobie ze stresem, asertywności, a także dobrych manier!

               

            • ELS - Essential Life Skills w Słowacji / 01.2019 /

            • ELS - Essential Life Skills

              Nasze międzynarodowe spotkanie projektu “Essential Life Skills” w ramach programu Erasmus+ rozpoczęte!

              ---- Pierwszy dzień (wtorek 08.01.2019r.) rozpoczął się w centrum kulturalnym „Stanica”, gdzie na wstępie powitał nas dyrektor szkoły goszczącej, SSOŠ Pro scholaris, Pan Tomas Milata. Następnie zaproszony gość, pan Tomas Hanus, doradca finansowy i prezes firmy NRF, zajmującej się zarządzaniem i doradztwem finansowym, poprowadził seminarium dla uczniów i nauczycieli, w którym przedstawił różne typy narzędzi finansowych oraz omówił ich wady i zalety. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach, podczas których w mieszanych, międzynarodowych grupach wdrażali właśnie poznane informacje w życie, obliczając między innymi stawki oprocentowania różnego rodzaju produktów finansowych banków z wielu krajów. Następnie uczestnicy projektu z poszczególnych państw zaprezentowali wszystkim wybrane aspekty ekonomii swojego kraju, po czym młodzi ludzie wzięli udział w warsztatach, podczas których użyli świeżo uzyskanej wiedzy do porównywania ze sobą różnych elementów tego zagadnienia. Pierwszy dzień okazał się dla wszystkich bardzo pouczający!

              ------ Drugi dzień spotkania w ramach projektu Essential Life Skills zaczął się dla uczestników bardzo wcześnie. Uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli z samego rana na całodzienną wycieczkę do stolicy naszych gospodarzy, Bratysławy. Jako pierwszy odwiedziliśmy Narodowy Bank Słowacji (Národná Banka Slovenska), gdzie zobaczyliśmy jak wytwarzane są banknoty €, usłyszeliśmy historię Strefy Euro oraz dowiedzieliśmy się, czym jest Europejski Bank Centralny, jakie są jego zadania i cele. Następnie zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem Stare Miasto, Zamek w Bratysławie, średniowieczne mury obronne oraz rynek główny. Ten dzień zdecydowanie był szansą na poznanie kawałka historii naszego Słowackiego partnera

              ---- Kolejny dzień naszego pobytu w Żylinie rozpoczął się wykładem prowadzonym przez doradcę finansowego, pana Tomasa Hanus, w trakcie którego przedstawił on uczniom sposoby skutecznego i racjonalnego planowania domowego budżetu oraz możliwości oszczędzania. Następnie uczniowie wykorzystali tę wiedzę w praktyce podczas dwóch warsztatów – w trakcie pierwszego planowali swój przyszły domowy i osobisty budżet, w trakcie drugiego musieli doradzić fikcyjnej osobie jak najskuteczniej zaplanować jej finansowe decyzje. Uczniowie używali do swoich zadań aplikacji mobilnych Padlet i tabletów.

              ---- Czwarty dzień spotkania w ramach projektu ELS, programu Erasmus+, spędziliśmy na poznawaniu kulturowego i historycznego dziedzictwa naszego Słowackiego gospodarza. Dzień rozpoczęliśmy od wycieczki do pięknie położonego miasta Kremnica, gdzie zwiedziliśmy Mennicę Kremnica – historyczny ośrodek wydobycia złota na Słowacji i słowackiego mennictwa. Mennica ta istnieje i działa nieprzerwanie od blisko 700 lat. Na miejscu obejrzeliśmy proces wytwarzania monet dawniej i dziś. Następnie pojechaliśmy do miejscowości Banská Štiavnica, która należy do najstarszych i najbardziej znaczących miast górniczych w Europie i jest obiektem z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Tam wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy historyczną część miasta, a także kopalnię złota i srebra, która przez kilka wieków stanowiła o znaczeniu miasta i dobrobycie jego obywatelom

              galeria zdjęć na FB ZSO ---> link

            • Bez smartfona na długiej przerwie, akcja młodzieży biorącej udział w projekcie Erasmus+ BEL

            • Dobrze rozpoczęty rok 2019


              Bez smartfona na długiej przerwie w pierwszy szkolny dzień roku 2019 - to akcja młodzieży Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy w ramach projektu Erasmus+ „BEL”. 


              Zamiast smartfona w dłoni uczniowie spędzili czas na wspólnej zabawie grami planszowymi i nie tylko, bo była również Jenga, karty Phase 10, 5 Sekund, Logic itd.
              Dzięki takiej inicjatywie pokazujemy, że nie nudzimy się i nie zerkamy na smartfona, tylko fajnie spędzamy czas z koleżankami i kolegami – może nasza akcja niektórych dziwiła, że my potrafimy inaczej..długa przerwa tak szybo minęła. Na pewno taką akcję jeszcze powtórzymy.

               

              galeria zdjęć na FB ZSO ---> link

            • Koncert Kolęd 2018

            • W dniu dzisiejszym odbył się Koncert Kolęd 2018 w ZSO Nidzica. Impreza zorganizowana przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem Pani Haliny Tyszki i Pani Renata Kozdoj. Klasy zaśpiewały dowolne kolędy i pastorałki

               

              galeria zdjęć na FB ZSO ---> link