• Wyniki XXX III  Konkurs Prozy, Poezji i Piosenki Francuskiej

• 05.04.2017
        • W sobotę 25 marca 2017r. odbył sie XXXIII Festiwal Prozy , Poezji i Piosenki Francuskiej. Festiwal od początku istnienia orgaznizowany jest przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy przy współudziale Nidzickiego Ośrodka Kultury.

Do udziału w przeglądzie corocznie zaprasza się uzdolnioną młodzież z północno – wschodniej Polski, dając młodym ludziom niepowtarzalną okazję zaprezentowania się przed międzynarodowym jury, a zwycięskim recytatorom możliwość występu w finale Ogólnopolskiego Konkursu Prozy i Poezji Frankofońskiej in. Jerzego Lisowskiego, który również odbędzie sie w czerwcu w Nidzicy . Niewątpliwie atrakcyjnymi nagrodami dla zdobywców pierwszych miejsc w obu konkursach są wyjazdy do Francji, możliwe dzięki zaprzyjaźnionym stowarzyszeniom francuskim.

Do tegorocznego Festiwalu zgłosiło się 15 uczestników w konkursie prozy i poezji francuskiej oraz 19 wokalistów do zmagań w kategorii piosenki francuskiej.

Uczestnicy przyjechali na nidzicki festiwal z takich miast jak: Olsztyn, Suwałki, Mława, Nowe Miasto Lubawskie i Nidzica.

W kategorii prozy i poezji francuskiej – szkoły gimnazjalne - zwyciężyła Kinga Sumicka – II miejsce zajęła Katarzyna Gwizdała a III miejsce Łukasz Ojdana - wszyscy z Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących.

W kategorii prozy i poezji – szkoły ponadgimnazjalne - zwyciężyła Weronika Jałbrzykowska z III LO w Suwałkach; II miejsce zajęła Aleksandra Dulska, a III miejsce Klaudia Dankowska - obie uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Nidzicy.

Konkurs piosenki francuskiej wygrała Karolina Napierska z I LO w Mławie, II miejsce zajął Aleksander Maciejewski z IV LO w Olsztynie a III miejsce Oliwa Krokowska z I LO w Mławie Wyróżnienia: Natalia Cywińska z Liceum Sióstr Niepokalanek w Szymanowie oraz Katarzyna Różycka z Liceum im. Norwida w Nowym Mieście Lubawski.

Nagrodę Publiczności w konkursie piosenki otrzymała Anna Paszkowska – uczennica Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy.

Laureaci prozy i poezji szkół ponadgimnazjalnych oraz piosenki oprócz nagród rzeczowych pojadą w okresie wakacyjnym na wycieczkę do Francji.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki a zdobywcy wyróżnień i miejsc na podium cenne nagrody rzeczowe ufundowane dzięki licznemu gronu sponsorów Festiwalu a w tym roku byli nimi:

1. Starostwo Powiatowe w Nidzicy
          2. Gmina Nidzica
          3. ASSOCIATION FRANCE - POLOGNE
          4. COMITÉ DU JUMELAGE BUZANÇAIS - NIDZICA
          5. Carrefour Polska w Warszawie
          6. Bank Spółdzielczy w Nidzicy
          7. Centrum Polsko – Francuskie Cotes D’Armor Warmia i Mazury w Olsztynie
          8. Danuta Kruszlińska , Tadeusz Hinc - DREHABUD
          9. STALMOT & WOLMET Nidzica .
          10. Pan Zbigniew Prokopowicz – absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Nidzicy
          11. Stanisław Towcik , Edward Olewnik - zakład stolarski w Nidzicy
          12. Bank Spółdzielczy w Nidzicy
          13. PSS Społem w Nidzicy

Dziękujemy wszystkim sponsorom i zapraszamy za roku na XXXIV Festiwal Poezji Prozy i Piosenki Francuskiej w Nidzicy.

• Studniówka 2017 - 14.01.2017
      • Uczniowie ZSO w Nidzicy w Teatrze Współczesnym w Warszawie
      • UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA STYPENDIUM PREMIERA

• 23.11.2016
        • 15 listopada b.r. w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia stypendium premiera najlepszym uczniom z naszego regionu. Wśród 160 nagrodzonych, którzy wykazali się najlepszymi wynikami w nauce w swoich szkołach lub mogli pochwalić się innymi ponadprzeciętnymi talentami, znaleźli się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Nidzickiego.

Stypendium otrzymali:

Agnieszka Grochowska i Natalia Roska - uczennice Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. S. Staszica w Nidzicy,

Martyna Jakubowska i Tomasz Łaszczych - uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie,

oraz Kamil Kowalski - uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy.

Okolicznościowe dyplomy wręczał nagrodzonej młodzieży Sławomir Sadowski - Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Wojciech Cybulski - Wicekurator W-M.

Uroczystość uświetniły występy utalentowanych uczniów. Gratulacje naszym uczennicom oraz przybyłym rodzicom złożył Grzegorz Napiwodzki - Starosta Nidzicki.

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA STYPENDIUM PREMIERA - Obrazek 1

UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA STYPENDIUM PREMIERA - Obrazek 2

• 11 LISTOPADA 2016 – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚC
      • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017
      • Konta użytkowników

• 22.11.2016
        • For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.

• TYTUŁ "BRĄZOWEJ SZKOŁY 2024"

• Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie nidzickim klasyfikowną w Ogólnopolskim Rankingu Perspktywy 2024 z tytułem Brązowej Szkoły w kategorii Liceów

Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego zajęło 31 miejsce w rankingu liceów ogólnokształcących "Perspektywy - Licea 2024" w województwie warmińsko-mazurskim.

Ranking perspektyw - kliknij

Czwartek 02.05.2024