• Światowy Dzień Turystyki - Erasmus+ TRIP /27.09.2019/

• 27 września to Światowy Dzień Turystyki – w tym roku szczególnie dla nas istotny, jako że w naszej szkole w latach 2019-2021 realizowany jest współfinansowany w ramach programu Erasmus+ anglojęzyczny projekt „Travelling Raises an Inclusive Partnership”, którego jednymi z głównych tematów są właśnie podróżowanie i turystyka. Uczniowie ZSO przygotowywali i prezentowali prace plastyczne o tematyce turystycznej oraz wystąpili w kostiumach symbolicznych dla różnych krajów.

Szczególne podziękowania dla pani Anny Dulskiej i uczniów Marka Kostrzewy i Maksa Krupy za pomoc w sesji fotograficzne

• Europejski Dzień Języków /26.09.2019/

• W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków zorganizowano Internetowy Konkurs Językowy, w którym wzięły udział reprezentacje wszystkich klas liceum. Konkurs sprawdzał ogólną wiedzę uczniów na temat państw posługujących się językami nauczanymi w naszej szkole: polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim i francuskim. Uczniowie odpowiadali na pytania za pomocą telefonów komórkowych. Należało odpowiadać szybko i poprawnie.

Oto wyniki:* I miejsce klasa I Cg (Krzysztof Brodzik, Dawid Piotrkowski, Dominik Smoliński)* II miejsce klasa II D (Weronika Madyś, Wiktoria Wołoszuk, Filip Prażmo)* III miejsce klasa III A (Weronika Jurczak, Alicja Leśnikowska, Piotr Sieński)

Organizatorami konkursu byli nauczyciele języków: p. Halina Tyszka, p. Katarzyna Jagielska, p. Maria Trojanowska, p. Dorota Ściślewska, p. Iwona Budakow

Nagrody zasponsorowali: WYDAWNICTWO MACMILLAN EDUCATION, PEARSON oraz organizatorzy wymiany ERASMUS +

• Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020 /2.09.2019/

• W dniu dzisiejszym, w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy miała miejsce Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Św. Wojciecha, a następnie uczestniczy przemaszerowali na kompleks sportowy nidzickiego „ogólniaka”, gdzie został posadzony Dąb Pokoju z okazji 80. Rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Uroczysta akademia wraz z okolicznościowymi przemówieniami odbyła się na sali gimnastycznej ZSO w Nidzicy.

W wydarzeniu tym uczestniczyli: Senator RP Lidia Staroń, Poseł na Sejm RP Iwona Arent, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Krzysztof Marek Nowacki, Członek Zarządu Woj. W-M Sylwia Jaskulska, Radny Sejmiku W-M Patryk Kozłowski, Metropolita Warmińsko-Mazurski ks. Arcybiskup Józef Górzyński, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek, Starosta Marcin Paliński, Wicestarosta Paweł Przybyłek, Członek Zarządu Powiatu Mateusz Budka, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Bróździński, Radni Rady Powiatu, Radni Rady Miejskiej w Nidzicy i Rad Gmin Powiatu Nidzickiego, Burmistrz Nidzicy Jacek Kosmala, Wójt Gminy Janowiec Kościelny Piotr Rakoczy, Wójt Gminy Janowo Grzegorz Napiwodzki, Wójt Gminy Kozłowo Marek Wolszczak, przedstawiciele służb mundurowych, duchowieństwa, dyrektorzy placówek oświatowych, rodzice oraz uczniowie.

galeria zdjęć na FB ZSO ---> link