• Aktualności

            • Dzień Edukacji Narodowej / 12 10 2018 /

            • 12 października 2018 w kinie Wenus odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

              Nauczycieli wszystkich powiatowych placówek oświatowych przywitał dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Bogdan Malinowski. Głos zabrała wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie, która w imieniu kuratora życzyła wszystkim nauczycielem, aby codzienne obcowanie z młodzieżą dostarczało dużo satysfakcji i radości.

              Życzenia złożyli również przedstawiciele związków zawodowych ZNP i Solidarności. Wręczono również nauczycielom nagrody starosty i nagrody dyrektora.

              W tym roku nagrody starosty otrzymali:

              • Roman Burski - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy
              • Bogumiła Ciołek - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy
              • Alicja Dłogokęcka - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nidzicy
              • Grzebski Dariusz - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy
              • Jakobczuk Małgorzata - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nidzicy
              • Kozdoj Renata - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy
              • Lipiński Stanisław - Centrum Kształcenia Praktycznego w Nidzicy
              • Malinowski Bogdan - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy
              • Mazur Katarzyna - Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie
              • Miller Hanna - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy
              • Sosnowska Barbara - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nidzicy
              • Suwiński Artur - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy
              • Szczepkowska Dorota - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nidzicy
              • Wółkiewicz Dariusz - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy
              • Wilińska Małgorzata - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nidzicy
              • Zborowska Ewa - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy
              • Żukowska Beata - Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy
              • Żukowska Magdalena - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nidzicy

               

              Na zakończenie uroczystości obejrzeliśmy spektakl teatralny oparty na sztuce Karola Wojtyły "Przed sklepem jubilera".

              Akademię w tym roku przygotował Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy

               

              galeria zdjęć na FB ZSO ---> link

            • Polska-Nidzica /06.2018/

            • Moduł Polska-Nidzica /06.2018/ został zmodyfikowany

              Polska-Nidzica /06.2018/

              Spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli z projektu FITS.

              W dniach 14-17.06 Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy gościł przedstawicieli międzynarodowego projektu FITS (Facilitating Inclusion through Sports) – grupę sześciu nauczycieli z partnerskich szkół ze Słowacji i Bułgarii. Ponieważ projekt FITS dotyczy wyrównywania szans młodzieży zagrożonej wykluczeniem ekonomicznym i społecznym, głównym celem spotkania był udział nauczycieli z wszystkich trzech szkół partnerskich w serii warsztatów i wykładów mających na celu pomóc nauczycielom podczas ich pracy z młodzieżą w zwalczaniu zjawiska wykluczenia, wyrównywaniu szanse, zachęcaniu młodych ludzi do samorozwoju używając sportu jako jednego z narzędzi.

            • Młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących na wycieczce do Belgii i Francji

            • Młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących na wycieczce do Belgii i Francji W niedzielę 23.09, o 16 spotkaliśmy się przez szkołą i razem z 51 osobową grupą, oraz opiekunami i wyruszyliśmy na podbój stolicy Francji, mody i miłości- Paryża. Dzięki temu przez tydzień, zamiast siedzieć w szkolnych ławkach, poznawaliśmy zabytki, kulturę i obyczaje Francji.

              Po nocy spędzonej w autokarze, zajechaliśmy do Belgii, aby zobaczyć Główny Plac Brukseli i skosztować tamtejszych czekoladek. Czasu na zwiedzanie Brukseli nie było zbyt dużo , więc ruszyliśmy w dalsza drogę i późnym wieczorem zameldowaliśmy się we francuskim hotelu. Po wczesnym śniadaniu składającym się z samych słodkości- dżemu, miodu, czekolady, czy płatków, wyjechaliśmy do Doliny Loary, aby zwiedzić znajdujące się tam zamki- Chambord, Chenonceau oraz Blois. Poznawaliśmy warunki w jakich żyło się w tamtejszych czasach najbogatszym. Dzień 4 spędziliśmy w Paryżu. Zobaczyliśmy Panteon, gdzie pochowano m.in. naszą rodaczkę- Marię Skłodowską-Curie. Nie zapomnieliśmy także o grobie Fryderyka Chopina na cmentarzu Père-Lachaise. Następnie podziwialiśmy Ogrody Luksemburskie, gdzie czułby się jak w raju każdy perfekcjonista. Wszystkie roślinki była idealnie dobrane i równiutko przycięte. Weszliśmy również do najsłynniejszej gotyckiej katedry Notre Dame, której zdjęcie podziwialiśmy w każdym podręczniku od historii. Po obiedzie przejechaliśmy metrem do La Défense- nowoczesnej dzielnicy Paryża, gdzie znajduje się La Grande Arche oraz centrum handlowe Les Quatre Temps, w którym mieliśmy trochę wolnego czasu. W dalszej części dnia zwiedziliśmy również Luwr. Zobaczyliśmy jedynie kilka najsłynniejszych eksponatów- Mona Lisę, Wenus itp. Luwr jest na tyle wielki, że aby uważnie go zwiedzić , a przy każdym eksponacie spędzić 5 minut, potrzebowalibyśmy 2 miesięcy. Na koniec dnia wybraliśmy się na nocny rejs po Sekwanie. Mogliśmy zobaczyć pięknie oświetlony Paryż oraz zabytki które podziwialiśmy za dnia. 5 dzień rozpoczęliśmy od wjazdu na wieżę Eiffla i podziwialiśmy Paryż z wysokości 324m. Następnie zwiedziliśmy muzeum perfum - Fragonard, gdzie mogliśmy zaopatrzyć się w perfumy czy mydełka. Według pani przewodnik, zielone mydełko działa na bóle głowy, a żółte wspomaga inteligencję. Po południu przeszliśmy przez Pola Elizejskie oraz zobaczyliśmy Łuk Triumfalny. Następnie weszliśmy na szczyt wzgórza Montmarte, aby podziwiać piękną panoramę miasta z innej perspektywy oraz bazylikę Sacré Coeur. 6 dnia ruszyliśmy na podbój Disneylandu. Mogliśmy zobaczyć miejsca, które znamy z filmów oglądanych w dzieciństwie. Znalazły się tam również takie atrakcje jak: roller costery, karuzele, restauracje itp. Ponieważ jest już sezonie letnim, nie doskwierały nam długie kolejki. Podczas Wielkiej Parady Myszki Miki zobaczyliśmy na żywo bohaterów z bajek, które oglądali nawet nasi rodzice. Na koniec podziwialiśmy iluminacje świetlne, dymne, wodne oraz fajerwerki, które ozdabiały zamek pięknymi kolorami.

              Niestety nasza wycieczka dobiegła końca i wróciliśmy do Nidzicy w sobotę wieczorem, z powrotem zderzając się z codziennością , ale wrażenia i wspomnienia jakie ze sobą przywieźliśmy pozostaną z naszej pamięci na bardzo długo. Aleksandra Bukowska Uczennica klasy Ia 

              galeria zdjęć na FB ZSO ---> link

            • Włochy /09 2018/

            • Moduł Włochy został zmodyfikowany

              Nauczyciele z Nidzickiego ZSO na spotkaniu projektowym we Włoszech w ramach projektu ELS.

              W dniach 24-29 września grupa 4 nauczycielek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy wzięła udział w spotkaniu szkoleniowo-organizacyjnym w ramach projektu Erasmus+ „Essential Life Skills”, którego ZSO jest koordynatorem. Spotkanie to miało miejsce w Neapolu i uczestniczyli w nim także nauczyciele z pozostałych szkół partnerskich: zeSłowacji, Litwy, Grecji i Włoch.

              Panie Grażyna Wial, Agata Dutkowska, Katarzyna Jagielska i Renata Kozdoj wzięły udział w spotkaniach nadzorujących przebieg projektu, oraz uczestniczyły w serii wykładów i warsztatów na tematy związane z projektem

            • Litwa /04 2018/

            • Moduł Litwa został zmodyfikowany

              Młodzież z nidzickiego ZSO z wizytą na Litwie.

              Spotkanie w litewskim Silale to druga z kolei mobilność uczniów „nidzickiego dołka” w ramach projektu ELS (Essential Life Skills) sponsorowanego przez program Erasmus+. Tematem przewodnim było tu Doradztwo Zawodowe. Pierwszego dnia uczniowie i nauczyciele z krajów partnerskich: Polski, Słowacji, Litwy, Grecji i Włoch spotkali się w litewskiej szkole, gdzie prezentowali pozostałym swoje miasta i szkoły. Następnie uczniowie udali się na spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami, a kolejną formą realizacji programu była dla nich noc w tzw. Zielonej Szkole, która stanowiła wprowadzenie do tematycznych zajęć projektowych oraz okazję do zapoznania się i integracji. Nauczyciele z kolei wzięli udział w spotkaniu koordynatorów, na którym dokonali ewaluacji dotychczasowych zadań projektowych, a także w różnego rodzaju warsztatach.