• Europejski Dzień Języków 26-28.09.2018

• W ramach Europejskiego Dnia Języków uczniowie naszego liceum i gimnazjum zaprezentowali na lekcjach przeprowadzonych w szkołach podstawowych w Nidzicy cztery języki obce nauczane w ZSO: język angielski, francuski, niemiecki i rosyjski. Młodzież przygotowała ciekawe lekcje aby zachęcić młodszych kolegów do nauki różnych języków.

Uczniowie ZSO, którzy prowadzili zajęcia:
              grupa angielska - Magdalena Gałecka, Julia Adamkiewicz, Anna Burniewicz
              grupa francuska - Mikołaj Jakubowski, Franciszek Wiśniewski
              grupa niemiecka - Katarzyna Borowska, Dominika Karczewska, Zuzanna Żygadło, Karol Danelczyk
              grupa rosyjska - Weronika Wiśniewska, Aneta Grzybowska, Gabriela Dymkowska, Julia Adamkiewicz, Paulina Czajkowska

Za współpracę dziękujemy Dyrekcji szkół oraz uczniom klas:
              III b, III c, VIII a i VIII c ze SP nr 2,
              III a, III c, VIII a i VIII b ze SP nr 1,
              III a, III b, VIII b i VIII c ze SP nr 3.

galeria zdjęć na FB ZSO ---> link

• ERASMUS+ „na dołku” – tym razem z językiem projektowym niemieckim

• „Bereit für Erwachsenenleben” (Przygotowani na dorosłe życie) to tytuł projektu łączącego szkoły partnerskie z Ravne na Koroskem (Słowenia), Bari (Włochy), Aversa (Włochy), Hanko (Finlandia) oraz Nidzicę (Polska).

Wyniki konkursu „Edukacja Szkolna akcja KA229” zostały ogłoszone przez Narodową Agencję w dniu 27.08.2018 a sam projekt będzie trwać od 01.09.2018 do 31.08.2020. Pozyskane środki na realizację tego dwuletniego projektu wynoszą 121.648,00 euro. Koordynatorem całego projektu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy.

Autorami projektu są nauczyciele ZSO – Sabina Wylengowska oraz Krzysztof Łasiewicki. Biorący w nim udział uczniowie podczas mobilności do szkół partnerskich zdobędą wiedzę w zakresie komunikacji międzyludzkiej jak i  uzależnienia od Internetu, radzenia sobie ze stresem i budowania dobrego samopoczucia, zdrowego odżywiania się oraz odkrywania w sobie kreatywności jak i nauki tolerancji poprzez dziedzictwo kulturowe mniejszości. Językiem projektowym będzie język niemiecki, którego wszyscy uczestnicy projektu się uczą w swoich szkołach. Projekt jest dla uczestników całkowicie bezpłatny w ramach Erasmus+.

• Dzień Sportu 13 06 2018

Sport to zdrowie. Tą dewizą żyła nasza szkoła przez ostatnie parę dni, a zwieńczeniem przygotowań był Dzień Sportu, który odbył się 13 czerwca 2018r. na kompleksie sportowym przy Zespole Szkół Ogólnokształcących wybudowanym dzięki staraniom i dofinansowaniu organu prowadzącego czyli Powiatu Nidzickiego. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Starosta Grzegorz Napiwodzki i Wicestarosta Lech Brzozowski. Uczniowie zmierzyli się z dziesięcioma konkurencjami, między innymi: unihokej, ringo czy tor przeszkód. Jednak najwięcej emocji wzbudziło przeciąganie liny i piłka nożna. Zmagania do ostatniej chwili były zacięte. Ostatecznie na pierwszym miejscu uplasowały się aż dwie klasy zdobywając o 87 pkt. W nagrodę 2B gimnazjum i 2A liceum udadzą się na pizzę ufundowaną przez Samorząd Uczniowski oraz Radę Rodziców przy ZSO.

galeria zdjęć na FB ZSO ---> link